Ar kada susimąstėte, kad pereiti gatvę reikia mokėti, t.y. suprasti, koks šviesoforas ką reguliuoja ir pan. Vilniuje, kai pėsčiųjų šviesoforus pakeitė į beveik normalius, tai kažkada sugebėjau pasukti į kairę per raudoną. Brrr, net nepamačiau, jei sesė nebūtų pasakiusi, ... po to. Gerai, kad nieko neįvyko ir viskas baigėsi gerai.
Pėsčiųjų šviesoforai skirtingose šalyse yra labai skirtingi. Niujorke viena tvora / siena tą puikiai iliustruoja. Štai gabaliukas:
Kai rytų Berlyne žmogeliukus su kepurėlėmis ėmė keisti į paprastus, kilo smarki vieša diskusija ir miesto valdžia turėjo nusileisti: paliko žmogeliukus ten, kur jie ir buvo.
Kažkaip maniau, kad turiu nuotraukų, kaip atrodo Sietle ar Niujorke, bet teks papildyti vėliau. Esmė ta, kad vietoj raudonos - yra raudonas gal labiau oranžinis delnas, lyg ir stabdantis į gatvę puolantį pėstįjį, o vietoj žalios - baltas žingsniuojantis žmogutis. Tai ir juokaujame, kad jau balta, galima kirsti gatvę.
Niujorke šviedoforai "apvilkti" geltona spalva, gal kad geriau matytųsi iš tolo:
O tie keisti užrašai "One way" anglų kalbos nemokančiai personai gali sukelti ir pilvo skausmą. Gerai, kad primena vienpusio eismo rodyklę. Ir šiaip, labai daug ženklų yra tekstiniai (NO parking any time), net "plytos" ženklas turi užrašą. Jei moki skaityti, tai paskui neišsisuksi, kad nesupranti, ką reiškia konkretus ženklas :). Smagu. Taip ir mokomės anglų kalbos.
O Sietle šviesoforai juodos spalvos.
Niujorke dar buvo tokie gatvių slenksčiai, kad tie, kam nepriklauso, nevažiuotų. Ir dar su šviesoforais:
Kažkiek panašu į Vilniuje statytus bokštelius.
No comments:
Post a Comment