Keista grįžti į universitetą, net kai jis kažkur už Atlanto. Na, tiesiogiai aš čia negrįžau, bet pasinaudojau privilegija, kad galiu grįžti ir pasinaudoti universiteto teikiamomis galimybėmis. Taigi, pirmiausiai apie Washingtono Universiteto (UW) sporto klubo, arba
Intramural Activities (IMA) Building, teikiamomis paslaugomis.
Prisimenu savo studijų laikus Vilniaus universitete ir privalomas fizinio pamokas. Berods vadinosi fizinio pasirengimo paskaita, dabar mokyklose naudoja kūno kultūros terminą. Kai kažkas yra privaloma ir verčiama, netampa juk miela nei kūnui, nei sielai. Kas nusprendė, kad ta studentų grupė turi viską daryti bendrai, net sportuoti. Kai įsigilinu į lietuvišką grupių / srautų/ kursų sistemą, tampa truputį graudu. Jokio pasirinkimo. Kaip ir dėl sporto. Nežinau kaip dabar yra, bet netikiu, kad liko fizinis kaip privalomas dalykas.
Na, bet čia aš ne apie tai. O apie IMA. Apie tai, kad IMA paslaugos jau yra įtrauktos į studentų mokesčio už mokslą sumą. Ir jie tai puikiai supranta, bei tuo naudojasi. Nes jei nesinaudoji, mokesčio niekas negrąžina. IMA, be papildomo mokesčio, galima rezervuoti ir naudotis mažąja spintele, tereikia užpildyti formą ir pasiimti užraktą. Ir kiekvieno semestro pradžioje rezervaciją prasitęsti. Spintelė iš tiesų labai maža, joje telpa sportbačiai, prausimosi reikmenys ir rankšluostis. Bet kiekvieną kartą dar gali pasiimti kitą spyną su raktu ir naudotis didesne spintele, kur jau telpa kuprinė, striukė ir pan. Mažoji spintelė skirta pastoviam asmeninių daiktų saugojimui, o didžioji - naudotis, kol esi klube.
|
IMA pastato dalies vaizdas |
Su savo studento pažymėjimu arba taip vadinama Husky card, gali patekti į pastatą, gauti spyną su raktu didelei spintelei, rankšluostį, maudymosi kostiumėlį (dar nebandžiau!), krepšinio kamuolį, raketes badmintonui, skvošui ir (gal?) tenisui, taip pat rezervuoti kortus, ir dar daug kam.
Aš tą darau su savo kortele. Už IMA mokėjau darbuotojų sutuoktinių kainą, kas semestrui sudaro 70 dolerių plius mokesčiai (9,5 proc.). Sistema tokia, kad UW yra trys semestrai - rudens, žiemos ir pavasario, trukmė jų - po tris mėnesius. Taigi, man kaina mėnesiui apie 25$, mieste pigiau niekur nerasiu. Be to, miesto sporto klubai neturi baseino.
Čia yra baseinas (25 jardai, arba truputį virš 22 metrų), kur yra keturi takai. Du iš - greitam plaukiojimui, tokio pločio kaip mes esame įpratę. Vienas - lėtam plaukiojimui, ir vienas - vidutiniams. Abu šie takai yra dvigubai platesni už greitajam plaukiojimui skirtus takus. Juose reikia plaukioti ratu, bet taip niekas nedaro, visi tiesiog atsispiria. Yra nardymui skirta zonu, kur gerokai giliau.
Ketvirtam aukšte yra bėgimo ir ėjimo ratas. Du takai skirti bėgimui, du vidiniai takai - ėjimui. Ilgis 1/9 mylios. Porinėm dienom bėgti/ eiti reikia viena kryptimi, neporinėmis - kita. Gerai, kad nors judėjimas vyksta viena kryptimi, nes bėga ir eina kas kur nori. Kampuose yra čiužiniai tempimo pratimams ir kitai kiliminei veiklai, galima naudotis guminiais kamuoliais. Taip pat yra kardio ir jėgos treniruokliai.
Apčioje yra svarmenų salė, kardiotreniruoklių, krepšinio salės. Žodžiu, erdvės daug. Net kai žmonių daug, gali rasti ką veikti. Tik baseine tada būna kaip Lazdynų baseine piko metu.
Yra wifi zonos, kur veikia nemokamas UW wifi internetas.
Kitos paslaugos yra mokamos: joga, pilatesas, aerobika, dviračių mynimas, kovos menai. Galima įsirašyti į klubinį užsiėmimą (futbolas, krepšinis, rankinis ir labai daug kitų), dalyvauti varžybose.
Aš kažkaip buvau įpratusi, kad į sporto klubą nešiesi aprangą persirengti. Čia tokio dalyko nėra. Kas eina iš paskaitų ar po darbo, tas nešasi, kas eina iš namų ir bėga iki klubo, paprastai jau būna su apranga. Šortai ir marškinėliai trumpomis rankovėmis - čia įprasta. Tiek sportininkams, tiek visiems. Jei stebėčiau žmones, niekad negalėčiau nuspręsti, koks oras lauke - visi vaikšto apsirengę lengviau nei termometras rodo.
Aš pati pradėjau vaikščioti su sportinėmis kelnėmis ir batais, jei einu į/ pro klubą. Ir striukė jau kurį laiką ramiai kaba spintoje, nes sparčiai einant ir įveikiant visus pakeliui esančius kalnus ir kalnelius, tampa labai greitai šilta. Pasirodo, patogiausia avalynė vaikščiojimui - irgi sportiniai bateliai. Pačiai iš savęs juokas ima, bet bendroje masėje neišsiskiriu. Dar reikia prisiminti kaskart ausines įsimesti, tai minant dviračiu bus smagiau, nei tik pro langą žiūrėti. Bet kai matau ežerą, kalnus ar sporto aikštynus, juk irgi nėra blogai.
|
"Purpuriniai" aikštynai. Purple - UW spalva. |
|
Kavinė |
Čia eilė patekti į sporto klubą - susidaro piko metu. |
|