Septynios valstijos (Vašingtonas, Oregonas, Kalifornija, Nevada, Arizona, Juta, Aidahas), 7000 km, 11 dienų, Ramusis vandenynas, Kaskadų kalnynas, dykumos, slėniai, kalnai ir kanjonai, Santa Barbara, San Franciskas, Los Angeles, Las Vegas, Disney Adventure parkas. Bandau susirūšiuoti galvoje įspūdžius, kompe nuotraukas, realiame gyvenime darbus ir ateities planus.
Kadangi su Google maps greituoju būdu maršrtuto nupaišyti nepavyko, bandysiu tiesiog pradėti nuo pradžios - nuo organizacinių dalykų.
Kelionei nuomavome automobilį. Nuomos variantų yra įvairiausių. Pasirinkome per hotwire.com, kur išsirenki automobilio klasę, laikotarpį, paslaugas (draudimas ir pan.), o sistema pabaigoje nurodo, kas yra nuomotojas (kompanija). Išsirinkome vidutinį automobilį (mid-size), o gavome didesnį (full-size). Kompanijos supratimu, matyt mes gavome geriau nei tikėjomės, bet kuro suvartojimas matyt buvo ne mūsų naudai :). Net ir išaugus kuro kainai, automobilio nuoma ir kuras JAV yra pigiau, nei Vakarų Europoje. Galonas benzino (1 gal = 3,78 l) skirtingose valstijose kainavo nuo 3,499 iki 4,899 USD/gal. Čia lyderis buvo Kalifornija, o pigiausias - Aidahas. Be to, kaina skiriasi (keletas centų) nuo mokėjimo būdo - grynais ar kortele.
Viešbučius buvome užsisakę iš anksto, internetu, tad susivesti į gps buvo juokų darbas ir kelionės metu viešbučiais rūpintis nereikėjo. Kadangi nesame lepūs ir penkių žvaigždučių viešbučių neieškojome, rinkomės nebrangius ir įvairius, kad būtų galima palyginti. Svarbiausias reikalavimas buvo "free parking", kiti - "free wi-fi" ir pusryčiai. Prasčiausiai pasirodė Travelodge, geriausiai Holiday Inn Express, Comfort Inn, Best Western Inn, visai normalus Super 8. Žodžiu, visi ok, skiriasi interneto kokybė (jei apskritai pavykdavo prisijungti), baseinas, pusryčių gausa. Kalifornijoje "kraštų" pusryčių dalimi buvo vafliai, kitur - plakta kiaušinienė. Kitur pusryčiai tiesiog skrebučiai su marmeladu, kartais dar kreminiu sūriu, kava, arbata, sultys.
Viso kurui išleidome 625 USD, viešbučiai žmogui kainavo 240 USD (kambaryje apsistojant keturiese). Automobilio nuoma 12 parų - 400 USD. Papildomai kainavo pramogos, maistas, lankytinos vietos.
Pirmoji diena - Oregono pakrantė
Važiuoti greitkeliais patogu, kai reikia greitai kirsti didelę teritoriją. Važiuoti vaizdingais "byways" yra tiesiog smagiau, nes jie kerta vaizdingas vietoves. Vienose valstijose tai vandenynas, kitose - slėniai, trečiose - kalnai, dykumos ar ežerai.
Kelionė prasidėjo Sietle. Kadangi pirmoji nakvybė buvo Arkatoje (Arcata), Kalifornijoje, o mūsų laukė 600 mylių arba 13 valandų kelio, nuo Sietlo (WA) iki Portlando (OR) važiavome greitkeliu I-5, o paskui pakrante Oregon Coast Highway (US-101). Keliai ne tik turi numerius, bet ir pavadinimus. Vienas kelias gali turėti kelis pavadinimus, priklausomai apie kurią atkarpą kalbama ir kokia kryptimi važiuojama. Čia truputį painu, bet smagu :).
Keliai einantys iš Šiaurės į Pietus (arba atvirščiai) yra numeruojami nelyginiais skaitmenimis ir važiavimo kryptį žymi trumpinys (S arba N), tad mes važiavome tiek I-5 S, tiek US-101 S, nes judėjome į pietus.
Keliai kertantys JAV iš Rytų į Vakarus yra numeruojami lyginiais skaičiais ir kryptį nurodo trumpiniai W ir E. Labai logiška ir konkretu. Man patinka :).
Statūs pakrantės skardžiai, nusileidžiantys į Ramųjį vandenyną, vandenyne pabirusios uolos, vingiuoti keliai, puikiai įrengtos apžvalgos aikštelės, maži Europos šalių ir miestų vardais pavadinti miesteliai (Denmark, Norway, Florence, kopos, miškai, istoriniai tiltai ir švyturiai. Ir Oregono valstija neturi "sales taxes", tad turint laiko - puiki vieta apsipirkti.
Visą dieną su trumpais sustojimais lijo, tad nuotraukos irgi atitinkamos.
tiltas iš toli |
tiltas iš arti |
tolumoje matosi, kaip pasisukęs tiltas, kad laivai galėtų praplaukti |
priminė Lenkijos pakeles :) |
apžvalgos aikštelė |
No comments:
Post a Comment